Oprava prevodovky LKT

Napísal Stroj-mix 19.11.2020 1 Komentár

Naša firma sa zaoberá  generálnymi opravami prevodoviek LKT už niekoľko rokov .

Skúsenosti s opravami máme bohaté a rozumieme problematike prevodoviek . Za svoje pôsobenie sme opravili už niekoľko sto prevodoviek a Vám chceme poskytnúť rady ako v konečnom dôsledku ušetriť a venovať sa vašej práci bez toho aby vám vaša LKT stála v dielni .

Medzi najčastejšie dôvody porúch prevodoviek LKT patrí :

  • Nekvalitné diely
  • Olej
  • Včasná reakcia

Poďme si o tom niečo povedať bližšie ... http://strojmix.sk/nahradne-diely/lkt/prevodovka-nahonova-skrina

 

Nekvalitné diely .

Určite sa každý stretol s nekvalitnými dielmi ktoré nie sú vyrábané s porovnateľnou kvalitou s originálnymi dielmi . Samozrejme že rozumieme a chápeme keď sú takéto diely založené do prevodovky Lkt . Nie vždy sa dajú zaobstarať kvalitou zodpovedajúce súčiastky . Niekedy sa ozubené kolesá prevodovky robili kvalitnejšie , nešetrilo sa na materiály . Momentálny trend výroby to však nepodporuje .

Našťastie sa dajú ešte stále zohnať aj poctivé náhradné diely na Lkt a Zetor vyrobené na Slovensku alebo v Čechách . Tieto náhradné diely radi montujeme aj mi pri generálnej oprave prevodovky Lkt.

Olej .

Olej v prevodovkách nie je doživotný. Musí sa meniť pravidelne , ideálne každých 200mth alebo 3 až 4 krát do roka keď berieme tu najväčšiu záťaž . 5 litrov kvalitného prevodového oleja Vás približne bude stáť okolo 30 až 50 eur (tu odporúčame používať čo najkvalitnejší )  ale v prípade generálnej opravy prevodovky lkt kompletnej vás to už môže stáť omnoho viac . Celá sila motora Lkt ide cez prevodovku ktorá nie je najväčšia . Pokiaľ sa o prevodovku budete starať tak určite vám tie peniaze ktoré do nej investujete vráti naspať a budete sa môcť venovať ťažbe nie len opravou lkt .

Včasná reakcia .

Včasnou reakciou mame na mysli to že veľa krát sa nám stala situácia že zákazník počul niejaké zvuky ozývajúce sa s prevodovky a včas zastal a nepokračoval v práci . Touto včasnou reakciou sa jeho oprava stala oveľa lacnejšou . Ložiská nie sú tak drahá súčiastka ale ozubené kolesá hnaný hriadeľ alebo dokonca obal prevodovky sú už náhradné diely ktoré už niečo stoja .http://strojmix.sk/nahradne-diely/lkt/prevodovka-nahonova-skrina/hnany-hriadel Samozrejme že rozumiem aj situácii a aj tomu že nie vždy to podmienky dovoľujú zastaviť stroj a nerobiť .http://strojmix.sk/nahradne-diely/lkt/prevodovka-nahonova-skrina/Hnac%C3%AD-hriade%C4%BE-LKT-%C5%A1tandard-v%C3%BDvodov%C3%A1

http://strojmix.sk/nahradne-diely/lkt/prevodovka-nahonova-skrina

Aby sme si to zhrnuli . Pri všetkom platí to že ako sa o stroj staráte tak sa postará stroj o vás . Nezabudnite na včasnú reakciu , výmenu motorového oleja pravidelne a ak by sa vám aj vaša prevodovka na LKT nezdala v poriadku tak sa nám ozvite info@strojmix.sk alebo 0918 993 234 dáme to do poriadku my . 

Štítky: Prevodovka LKT

1 Komentár

Bartalis Tibor:
17.08.2023, 20:38:07
Odpovedať

Hello! Lkt 80 váltó felújítás után dobálja a 2es 3 As fokozatokat, érdeklődnék hogy meg tudnák e javítani és mennyi időbe és pénzbe kerülne körül belül. Köszönöm

Nechaj komentár